دوره های كارآفريني تخصصی در حوضه ای خدمات بهداشتي و درماني در دانشگاه های پاکستان تدریس میشود

دوره کارآفرینی در دانشگاه خدمات بهداشتي و درماني

به گزارش از پاکستان ایینفو، دانشگاه های پاکستان الگو های آموزشی فعلی را با ایجاد یک دوره آموزش نوآورانه که شامل ” كارآفريني در خدمات بهداشتي و درماني ” در برنامه درسی می باشد، تغییر داده اند.

پزشکی یکی از سخت ترین رشته هاست و سطح بالای مسئولیت را از ابتدا به آن ها تحمیل می کنند. اما آن ها نیاز به یک خروجی برای پرورش انرژی خلاق خود دارند. به غیر از فعالیت های فوق برنامه، کارآفرینی یک ابزار سازنده است که همزمان به رشد شخ...

More

پرتال مالیاتی آنلاین Befiler.com برای شکوفایی اقتصاد کشور پاکستان

Befiler.com برای اقتصاد پاکستان

پرتال مالیاتی آنلاین Befiler.com یکی از طرح های نوآورانه در اقتصاد پاکستان می باشد که در جهت رفاه حال مردم معرفی شده است.

راه حل های فناوری با تأثیرات بالا، آن هایی هستند که به راحتی به بخش بزرگی از جمعیت امکان انجام فعالیت های روزانه خود را در کمترین و آسان ترین راه ممکن می دهند.

بی شک اقتصاد شکوفایی مانند اقتصاد پاکستان نیازمند محصولات تکنولوژیک است که نه تنها به آ...

More

مرکز ملی رشد فناوری اسلام آباد و برنامه ریزی برای جهانی شدن 26 استارت اپ های پاکستانی

26 استارت اپ در مرکز ملی رشد فناوری

مرکز ملی رشد فناوری به عنوان مرکز برتر تکنولوژی پاکستان، هفته گذشته اعلام کرد که پنجمین دوره برنامه رشد خود ویژه 26 استارتاپ پاکستانی آغاز کرده است.

بیش از 700 استارتاپ پاکستانی برای یک برنامه 6 ماهه کارآفرینی در این مرکز به رقابت پرداختند و از فهرست 120  تایی، 26 ایده نوآورانه در زمینه های مختلف فن آوری، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا (IoT)، آموزش، بهداشت و رفاه، کشاورزی، واقعیت افزوده و تجارت الکترونیک و بیگ دیتا پذیر...

More

پارک علم و فناوری در اسلام آباد پایتخت پاکستان با هزینه ساخت اولیه 50 میلیون روپیه دستورکار اصلی دولت جدید

پارک علم و فناوری اسلام آباد

دولت فدرال تصمیم به راه اندازی یک پارک علم و فناوری در اسلام آباد پایتخت پاکستان با هزینه ساخت اولیه 50 میلیون روپیه گرفته است.

این پارک علم و فناوری در اسلام آباد در همکاری با دانشگاه COMSATS به عنوان یکی از دانشگاه های برتر پاکستان در سطح بین الملل تاسیس خواهد شد.

More

12 عدد پارک های فناوری و اطلاعات در پاکستان که با استقرارحدود 80 شرکت خصوصی و چندملیتی ICT برای توسعه صادرات بیش از 5 ملیارد دلار

پاکستان فناوری و اطلاعات در پاکستان

راه اندازی پارک فناوری و اطلاعات در پاکستان نمادی از سرمایه گذاری متمرکز این کشور در حوزه های تخصصی علم و فناوری می باشد.

جالب است بدانید در پاکستان هر شهر به یک صنعت و مهارت خاص به عنوان مثال شهر پارچه، یا شهر صنایع الکترونیک، شهر صنایع ورزشی و … معروف است.

در پاکستان به منظور تسهیل تجاری سازی ایده های فناورانه و توسعه صنایع، در هر شهر یک پارک علم و فناوری وجود ندار...

More

کارآفرینان پاکستان و صاحبان استارت اپ های پاکستان به زودی صاحب فضای کسب و کار رایگان در دبی خواهند شد

استارت اپ های پاکستان در دبی

اولین مرکز تجاری در امارات متحده عربی به منظور حمایت از پاکستانی های و صاحبان استارت اپ های پاکستان خارج از کشور، فضای کسب و کار رایگان را در اختیار این افراد قرار می دهد.

این ابتکار با هدف ایجاد کسب و کار کارآفرینان پاکستانی و استارت اپ های پاکستان در امارات و با ارائه فضای کسب و کار رایگان و آموزش به افراد مشتاق راه اندازی شده است.

به دنبال مذاکرات بین دولت پاکستان...

More

آرفا کریم : دختر 9 ساله که صنعت IT پاکستان را دگرگون ساخت

آرفا کریم پاکستان

هفت سال پیش، پاکستان در روز چهاردهم ژانویه، آرفا کریم جوانترین مهندس کامپویتر نخبه خود رو از دست داد.

آرفا کریم در سال 2004 در سن 9 سالگی عنوان جوانترین برنامه نویس حرفه ای مایکروسافت را کسب کرد. او نماینده پاکستان در جلسات مختلف بین المللی بود و همچنین توسط بیل گیتس دعوت شد تا به ستاد مرکزی مایکروسافت در ایالات متحده سفر کند.

More

پاکستان،قلب تپنده تجهیزات دندان‌پزشکی جهان

تجهیزات دندان‌پزشکی

تجهیزات استیل دندان پزشکی از آن دست کالاهایی است که اگرچرخی در بازار بزنید هیچ نشانی از برند‌های ایرانی در آن نمی‌توانید پیدا کنید.شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد اما بازار این صنعت را کالای پاکستانی قبضه کرده است.

گسترش نیوز:نمایشگاه تجهیزات دندان پزشکی فرصت مناسبی برای ارزیابی توانایی این صنعت در بازار ایران است.با یک چرخ کوچک بین غرفه‌ها به خوبی متوجه می‌شوید که نامی از کالای ایرانی در بین ابزارهای استیل به چش...

More

افتخارآفرینی استارتاپ پاکستانی حوزه IT در رویداد استارتاپ استانبول 2018

ConsoliAds

شرکت پاکستانی ConsoliAds، یکی از 10 استارتاپ نهایی رویداد استارتاپ استانبول 2018 بود.

رویداد استارتاپ استانبول 2018 یک رویداد کارآفرینی پیشرو در آسیا است که به مدت چهار روز از 19 تا 22 اکتبر در کلان شهر ترکیه برگزار گردید.

در این رویداد، هشت استارتاپ پاکستانی برای مرحله رقابت حضوری انتخاب شدند. استارتاپ های انتخاب شده از پاکستان MultiFe، BeSpider، Franchise Pakistan،...

More

تبدیل منطقه آزاد جامو و کشمیر به یک دره سیلیکون و مرکز فناوری اطلاعات

منطقه آزاد جامو و کشمیر

مسعود خان رئیس منطقه آزاد کشمیر و رئیس دانشگاه علم و صنعت میرپور، اعلام نمود که منطقه آزاد جامو و کشمیر را می توان به یک دره سیلیکون و مرکز فناوری اطلاعات تبدیل کرد تا بتواند نیازهای روزافزون اقتصاد پاکستان را برآورده سازد.

مسعود خان همچنین اظهار داشت که منطقه آزاد جامو و کشمیر می تواند میزبان سرمایه گذاران ریسک پذیر و شرکت های با تکنولوژی بالا باشد. وی با تأکید بر اهمیت دانش در توسعه هر منطقه یا کشور، گفت که تمرکز کشو...

More