راه اندازی دانشگاه پیشرفته فنی و مهندسی و فناوری های نوظهور در پاکستان: گامی به پیشرفت دانش بنیان در پاکستان

دانشگاه نو برای دانش بنیان در پاکستان

نخست وزیر عمران خان ریاست بررسی روند پیشرفت تاسیس دانشگاه پیشرفته فنی و مهندسی و فناوری های نوظهور رت در محل کاخ نخست وزیر بر عهده گرفت.

در این جلسه مباحث مربوط به ایجاد مراکز ملی تحقیقا ، نوآوری و کارآفرینی در زمینه هوش مصنوعی و فناوری های پیشرفته و برنامه اصلی توسعه ملی منابع انسانی مورد بحث قرار گرفت. در جلسه با حضور وزیر علوم و فناوری آقای فواد احمد چودری، رئیس کارگروه تحقیق و توسعه پروفسور دکتر عطاء الرحمان، دبیر ...

More

“آن زن عاشق تکنالوژی است” رویداد علمی و توانمندسازی زنان پاکستان

رویداد علمی و فناوری توانمندسازی زنان پاکستان

دور پایانی رویداد علمی و فناوری “آن زن عاشق تکنالوژی است” در تاریخ 3 اگوست 2019 در محل انجمن هنرهای کراچی برگزار شد.

در رویداد “آن زن عاشق تکنالوژی است” حمایت شرکای قدرتمندی همچونInterloop Limited ، HBLو UNDP با هدف توانمندسازی زنان در پاکستان دیده می شد.

در این رویداد علمی و فناوری پس از رقابت های محلی، 12 استارتاپ حوزه فناوری به سرپرستی بانوان سراسر پاکستان برای شر...

More

استفاده از تکنالوژی هوش مصنوعی برای ارزیابی بهداشت دهان و دندان توسط یک مخترع نوجوان پاکستانی

دستگاه بهداشت دهان و درمان

عادت دادن فرزندتان برای مسواک زدن دندان ها می تواند یک کار سخت باشد. عادت های سالم و بهداشتی در کودکان، نگرانی اصلی والدین است و در عین حال اغلب جزو عادت هایی است که کودکان از آن ها فرار می کنند. سنگ شکن مخروطی یک راه حل مبتنی بر AI برای ارزیابی بهداشت دهان و دندان است.

یک بچه استثنایی، یاسر سلمان 10 ساله، راه حلی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) را برای راحتتر کردن کار والدین ابداع کرده است.

سوپر موشاک، هواپیمای ساخت پاکستانی – PAC Super Mushshak

سوپر موشاک پاکستانی (PAC Super Mushshak)، «Proficient»  یک هواپیمای ساخت پاکستانی آموزشی ترابری است که یکی از پیشرفته ترین Mushchak MFI-17  می باشد.

این هواپیمای ساخت پاکستانی طراحی شده و در حال ساخت در کارخانه تولید هواپیما (AMF)، مجتمع حمل و نقل هوایی پاکستان، Kamra، پاکستان است.

در واقعMFI-15 Safari  و MFI-17 Supporte...

More

دراز پاکستان (Daraz.pk) : بزرگترین بازار آنلاین کشور پاکستان

دراز پاکستان (Daraz.pk)

کراچی – در یک رویداد که در کراچی اتفاق افتاد، فروشگاه انلاین دراز پاکستان، بازار پیشرو در بازار آنلاین برای کالاهای مصرفی، هدف خود را برای قدرت دادن به فروشندگان و کارآفرینان برای برقراری ارتباط با مصرف کنندگان در سراسر کشور از طریق خدمات نوین و نوآورانه ای که به منظور تشویق راحتی طراحی و افزایش ارزش کرده است، تبیین نمود.

بیورک میکللسون، مدیر عامل شرکت داراز، در مقابل پرسنل رسانه ای و چندین عضو شرکت تجاری و مدنی، به اه...

More

دوره های كارآفريني تخصصی در حوضه ای خدمات بهداشتي و درماني در دانشگاه های پاکستان تدریس میشود

دوره کارآفرینی در دانشگاه خدمات بهداشتي و درماني

به گزارش از پاکستان ایینفو، دانشگاه های پاکستان الگو های آموزشی فعلی را با ایجاد یک دوره آموزش نوآورانه که شامل ” كارآفريني در خدمات بهداشتي و درماني ” در برنامه درسی می باشد، تغییر داده اند.

پزشکی یکی از سخت ترین رشته هاست و سطح بالای مسئولیت را از ابتدا به آن ها تحمیل می کنند. اما آن ها نیاز به یک خروجی برای پرورش انرژی خلاق خود دارند. به غیر از فعالیت های فوق برنامه، کارآفرینی یک ابزار سازنده است که همزمان به رشد شخ...

More

سرمایه گذاری شرکت چینی Gobi در توسعه اکوسستم کارآفرینی پاکستان و استارت اپ های پاکستانی

سرمایه گزاری چین روی استارت اپ های پاکستانی

وب سایت مسافرتی آنلاین Sastaticket.pk مستقر در کراچی پاکستان، اعلام کرد موفق به جذب سرمایه گذار یک و نیم میلیون دلاری از شرکت سرمایه گذاری منطقه ای Gobi شده است.

این نخستین سرمایه گذاری شرکت چینی Gobi در بازار پاکستان است و با این امر یکی دیگر از شرکت های پیشگام به نمونه کارهای شان در زمینه TaqwaTech افزوده شده است.

Sastaticket.pk چیست؟

شروع فعالیت پنجمین گروه استارتاپ های پاکستانی در مرکز ملی رشد فناوری (National Incubation Center)، اسلام آباد

26 استارتاپ های پاکستانی در مرکز ملی رشد فناوری

نسل جدیدی از بیست و شش استارتاپ های پاکستانی نوآورانه که در زمینه های متنوع فن آوری، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا (IoT)، Ed-Tech، بهداشت و رفاه (Health and Welfare)، کشاورزی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و تجارت الکترونیکی (E-commerce)، فعالیت دارند به عنوان پنجمین گروه پذیرفته شده اند.

More

مهم ترین نکات مثبت اکوسیستم کارآفرینی پاکستان برای راه اندازی یک استارت اپ

اکوسیستم کارآفرینی پاکستان

اکوسیستم کارآفرینی پاکستان در مراحل اولیه خود است. بی شک ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم این اکوسیستم کامل باشد اما آن فرصتی استثنائی است؛ زیرا چیزهای زیادی وجود دارد که به کارآفرینان جوان جرات ورود به بازار و ارائه خدمات و محصولات خود را می دهد.

مهمترین نکته مثبت اکوسیستم کارآفرینی در پاکستان پرورش یک نسل جوان با ذهنیت انتخاب کارآفرینی به عنوان یک حرفه قابل قبول است. در این زمینه طی 3-5 سال گذشته پاکستان پیشرفت های ز...

More

چرا پاکستان امروز یک مرکز جذاب برای کارآفرینان نوپا و بنیان گذاران استارت آپ است؟

کارآفرینی در پاکستان افزایش یافته است. صحبت در مورد سرمایه گذاری بر روی ایده های جدید و استارت آپ ها و ارائه تسهیلات به کارآفرینان نوپا یکی از بحث های داغ در پاکستان امروزی می باشد.

پاکستان یکی از بزرگترین جمعیت های “جوان” را در جهان دارا می باشد. بر اساس گزارشی که در سال گذشته منتشر شد، حدود 64 درصد از جمعیت پاکستان زیر 29 سال سن هستند و انتظار می رود که این کشور حداقل 30 سال دیگر از فعالیت های این جوانان جوان بهره من...

More