خانم دکتر سامینا مهناز، استاد و رئیس دانشکده علوم زیست در کالج فرمن مسیحی: سفیر علمی پاکستان

سفیر علمی پاکستان

خانم دکتر سامینا مهناز، استاد و رئیس دانشکده علوم زیست در کالج فرمن مسیحی، پس از بازگشت به سرزمین مادری به عنوان سفیر علمی پاکستان فعالیت می کند.

سامینا مهناز در لاهور متولد شد و از سنین جوانی، آرزوی کار در حوزه پزشکی به ویژه سرطان و سل را داشت.

وی اشتیاق خود به این حوزه، را در طی پژوهشات خود در هنگام دریافت آموزش عالی کشف کرد و به همین دلیل در سال 1995 برای دکترا در...

More

تحصیل در رشته های پزشکی در پاکستان : ویژگی های منحصر به فرد برای دانشجویان ایرانی

رشته های پزشکی در پاکستان

در دانشگاه های پاکستان، کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و از آنجا که مدرک از یک محیط انگلیسی صادر شده است در سطح جهان نیاز به ترجمه مجدد و یا یک سری امتحانت معادل سازی ندارد.

در واقع دانشگاه های پاکستان جز دانشگاه های اتحادیه کشورهای مشترک المنافع هستند. مدرک همه دانشگاه های کشورهای عضو این اتحادیه در کل کشورهای حوزه بریتانیا که حدود 50 کشور هستند قابل قبول می باشد و نیازمند آزمون اضافی نیست.

امکان دریافت ویزای دانشجویی کانادا در برنامه “Student Direct Stream” ویژه برای دانشجویان دانشگاه های پاکستان

ویزای دانشجویی کانادا در برنامه SDS

بر اساس اعلام اداره مهاجرت کانادا، متقاضیان منتخب از دانشگاه های پاکستان واجد شرایط دریافت تسهیلات ویزای دانشجویی کانادا تنها در 20 روز هستند.

اخیرا دولت کانادا اعلام کرده است که برنامه “Student Direct Stream” یا جریان مستقیم جذب دانشجو خود را گسترش داده است و در این مرحله، دانشجویان بین الملل از دانشگاه های پاکستان نیز می توانند ویزای دانشجویی کانادا را در مدت 20 روز دریافت کنند.

اخذ پذیرش در دانشگاه های پاکستان و هزینه زندگی دانشجویی در پاکستان

هزینه زندگی دانشجویی در پاکستان

دانشجویان بین المللی جهت درخواست تحصیل در پاکستان دو برنامه را دارند که می‌ توانند از آن ها استفاده کنند:

اولین برنامه، برنامه‌ی مالی است که جهت تحصیل در گرایش های گروه پزشکی معرفی شده است مثل پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و نیز دوره های مهندسی BSC در دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی.

برنامه‌ ی بعدی را با عنوان برنامه کلی می‌...

More

ثبت یک دیگه رکورد جهانی دیگه جدید در گینس در حوضه علوم رباتیک توسط مهندسین مکانیک و رباتیک در کشور پاکستان

رباتیک در کشور پاکستان

یک ربات پاندای کم هزینه که توسط برنامه آموزشی Stemers اختراع شده است، یک پلت فرم آموزش STEM / STEAM  کاملا یکپارچه، رکورد جهانی جدید گینس را با شکستن رکورد جهانی ربات Long Robot Tracker  کسب کرده است.

این نخستین رکورد جهانی جدید گینس در زمینه رباتیک در کشور پاکستان می باشد. ربات پاندا 1.22 کیلومتری (0.76 مایل) را طی می کند و رکورد جهانی، که قبلا 1 کیلومتر توسط یک ربات دیگر ساخته شده را به خود اختصاص داده است....

More

طرح جدید شهرسازی هوشمند در پاکستان برای پایتخت و کلان شهر های کشور

شهرسازی هوشمند در پاکستان

نیاز فوری برای استفاده از فن آوری های جدید برای شهرداری های شهرستان ها برای مدیریت بهتر مراکز شهری وجود دارد و پاکستان طرح جدید شهرسازی هوشمند در پاکستان را برای کلان شهر های کشور اجرایی کرد.

مفهوم نسبتا جدید “شهر هوشمند” در قلمرو توسعه شهرک های مدرن است و توسط شهر های مختلف جهان در حال پیگیری برای خدمت به شهروندان خود در بهترین حالت ممکن است.

به سادگی، شهر ...

More

دانشجویان دانشگاه NUST برای امسال هم HEC- Microsoft Imagine Cup 2019 را به نام خود کردند

Microsoft Imagine Cup winners

تیم “EKKO-Wave Therapeutic Device” از دانشگاه ملی علوم و فناوری (NUST)، اسلام آباد، جام Microsoft Imagine Cup 2019 را که توسط کمیته آموزش عالی (HEC) و مایکروسافت پاکستان برگزار شده بود، از آن خود کرد.

تیم برنده در حال حاضر به آمستردام برای فینال منطقه ای جهانی سفر می کند. فینال جهانی در سیاتل برگزار خواهد شد. از 48 تیم فینالیست، تیم NUST در این مسابقات جام Microsoft Imagine Cup 2019 را برای EKKO-A Wave به عنوان محصولی ...

More

اگر فریلنسر هستید و دنبال ادامه تحصیل همراه با فریلنسینگ هستید بدانید پاکستان چهارمین کشور محبوب فریلنسینگ در جهان است

کشور محبوب فریلنسینگ در دنیا

پاکستان یکی از پنج کشور محبوب فریلنسینگ دنیا است که درآمد قابل توجهی به مبلغ 0.5 میلیارد دلار به طور کامل از این نوع کار به دست می آورد.

فریلنسر به کسی گفته می‌شود که برای خود و بصورت پروژه ‌ای کار می ‌کند. فریلنسر فردی است که یک حرفه و تخصص مثل عکاسی، نویسندگی، طراحی سایت، برنامه نویسی، گرافیک، ترجمه و … دارد و به صورت پروژه ای و آزاد برای دیگران کار می ‌کند.

در فهر...

More

راه اندازی کریدور دانش ایالات متحده و پاکستان و ارائه 10000 بورسیه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان پاکستانی

دانشجویان پاکستانی

ایالات متحده و پاکستان گروه کاری آموزشی، علمی و فناوری (ESTWG) را در ژوئن 2015، در گفتگوهای استراتژیک دو جانبه جهت ارائه بورسیه تحصیلی و پروژه های علمی مشترک ایجاد کردند.

در طی دیدار رسمی نخست وزیر پاکستان برای با رئیس جمهور و دیگر مقامات ایالات متحده آمریکا در 22 اکتبر 2015، دو رهبر پیشنهاد ایجاد کریدور دانش ایالات متحده و پاکستان را مورد بحث قرار دادند و دولت های خود را به منظور همکاری در این چارچوب و ارائه بورسیه تح...

More

ارتباط دانشجویان ایرانی و پاکستانی بهترین روش افزایش روابط دو کشور است

دانشجویان ایرانی در پاکستان

زینب شکاری نخبه رشته زبان اردوی دانشگاه تهران است که با تلاش و کوشش خود توانسته تسلط خوبی به زبان اردو پیدا کند و اینک انگیزه‌های فراوانی برای ارتباط بهتر با پاکستانی‌ها دارد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم پس از آغاز رشته تخصصی زبان اردو در دانشگاه تهران ده‌ها علاقمند به تحصیل در این رشته توانستند در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ...

More