دروازه آموزشی بین پاکستان و انگلیس ( Pak-UK Education Gateway ) بر اساس همکاری های موجود بین انگلیس و پاکستان

Pak-UK Education Gateway

شورای بریتانیا در پاکستان و کمیته آموزش عالی پاکستان (HEC)  یک برنامه مشترک آموزشی به نام دروازه آموزشی بین پاکستان و انگلیس ( Pak-UK Education Gateway ) را راه اندازی کرده اند.

هدف اصلی دروازه آموزشی بین پاکستان و انگلیس ارتقاء همکاری میان بخش های آموزش عالی پاکستان و انگلیس است.

زمینه های اصلی همکاری تحت چارچوب عبارت هستند از همکاری و تحقیق نوآورانه ، رهبری آموزش ع...

More

طراحی و ساخت تراشه مغزی در انسان توسط دکتر نوید سید دانشمند پاکستانی

دکتر نوید سید

به لطف تلاش یک دانشمند پاکستانی دکتر نوید سید به زودی بیماری های مغزی قابل درمان خواهد بود و بخش های از دست رفته می تواند توسط ایمپلنت یک تراشه نیمه هادی در مغز شما بازیابی شود.

پس از دو دهه طراحی، آزمایش، طراحی مجدد و مشاهدات، دو طرفه، تراشه مغزی تقریبا برای آزمایشات بر روی انسان آماده است. در ابتدا تراشه bionic برای درمان بیماران مبتلا به صرع مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به ویژه کسانی که به هیچ یک از داروهای موجود د...

More

بنیاد علم و فناوری پاکستان و اتحادیه اروپا برای اجرای برنامه ها و فعالیت های تحت عنوان Horizon 2020

بنیاد علم و فناوری پاکستان برای Horizon 2020

بنیاد علم و فناوری پاکستان (PSF) از طرف دولت پاکستان به عنوان سازمان اصلی برای برنامه تحقیق و نوآوری اتحادیه اروپا Horizon 2020 در پاکستان توسط وزارت علوم و فناوری (MoST) اعلام شده است.

بنیاد علم و فناوری پاکستان تحت هدایت و سیاست های MOST با اتحادیه اروپا برای اجرای برنامه ها و فعالیت های تحت عنوان Horizon 2020  هماهنگ خواهد شد. بنیاد علمی پاکستان فعالانه در برقراری ارتباط با دیگر سازمان های ملی، منطقه ای و بین ا...

More

امکانات آموزش آنلاین رایگان مناسب برای همه کودکان در شهر پیشاور، ایالت خیبر پخت و نخوا (K-P)

آموزش آنلاین رایگان

جهت حصول اطمینان از امکانات آموزش آنلاین رایگان مناسب برای همه کودکان در استان پیشاور، دولت خیبر پخت و نخوا (K-P)  برنامه ای را جهت تحصیل 37000 کودکی که قادر به حضور در مدرسه های محلی در مناطق زندگی خود نیستند، را تصویب کرده است.

بر اساس برنامه آموزشی، تصمیم گرفته شد که آموزش آنلاین به کودکان ارائه شود. این برنامه جهت رفاه حال 37000 جوان در نظر گرفته شده است. در نشست بنیاد آموزش ابتدایی (EEF)&n...

More

پاکستان و ژاپن با همکاری باهم دیگه صندوق ارتقاء فن آوری پاکستان را تاسیس میکند

صندوق ارتقاء فن آوری پاکستان

در جلسه میان سفیر ژاپن و مشاور نخست وزیر عمران خان، گزینه های همکاری دو کشور در حوزه علم و فناوری بررسی شد و توافق برای ایجاد صندوق ارتقاء فن آوری کشور صورت گرفت.

عبدالرزاق داوود، مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی، صنایع نساجی، صنعت و تولید، به منظور گفت و گو در مورد مسائل مربوط به تجارت دوجانبه و سرمایه گذاری در حوزه علم و فناوری، سفیر ژاپن را دعوت نمود.

در ا...

More

دولت سند آزمایشگاه پیشرفته پزشکی قانونی را در ایالت سند راه اندازی میکند

آزمایشگاه پیشرفته پزشکی قانونی

دولت سند، از تخصیص 200 میلیون روپیه برای راه اندازی یک آزمایشگاه پزشکی قانونی پیشرفته خبر داد.

بر اساس این طرح، آزمایشگاه DNA و سرولوژی مدرن در در بخش تحقیقات ژنوم جمیل الرحمان در مرکز پزشکی مولکولی و تحقیقات دارویی دکتر پنجاونی (PCMD)، به عنوان یک موسسه اصلی مستقر در مرکز بین المللی علوم شیمی و زیست شناسی (ICCBS) دانشگاه کراچی تاسیس می گردد.

دکتر اقبال چودری رئیس مر...

More

اعلام اسامی افراد مبتکر پاکستانی در فهرست 30 نفره Forbes

افراد مبتکر پاکستانی

افراد مبتکر پاکستانی که توسط "Forbes" در سال 2018 شناخته شده اند، در زمینه کارآفرینی، علوم و فن آوری مشارکت داشته اند.

در لیست مجله Forbes هر ساله چند مبتکر و فرد نوآور برجسته از سراسر آسیا وجود دارد که در میان آنها افراد نوآور از پاکستان نیز دیده می شود.

علاوه بر کارآفرینی، زمینه کاری این افراد مبتکر در حوزه آموزش، مراقبت های پزشکی، و آب و بهداشت است. این سه بخش که ...

More

نگاهی بر سیاست های دیجیتال سازی پاکستان در سال 2017

دیجیتال سازی پاکستان

وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاکستان، سیاست «پاکستان دیجیتال در سال 2017» را تصویب کرد تا این سیاست به یک عامل استراتژیک برای تسریع سیستم اقتصاد دیجیتال به منظور گسترش تجارت مبتنی بر دانش و رشد اقتصادی اجتماعی تبدیل گردد.

پیش نویس سیاست پاکستان دیجیتال در سال 2017 قبل از تصویب با تمام دست اندرکاران به اشتراک گذاشته شد. پس از مشورت های گسترده، پیش نویس، نهایی شد و جهت تصویب نهائی به کمیته هماهنگی اقتصادی کابینه (ECC)...

More

خلاقیت و نوآوری دو عنصر جدایی‌ناپذیر در کارآفرینی: رییس دفتر تجاری سازی دانشگاه سیالکوت پاکستان

کارآفرین شو 2017، عکس توسط پریسا مسعودی حساری

رییس دفتر تجاری‌سازی دانشگاه بانوان سیالکوت پاکستان گفت: خلاقیت و نوآوری به عنوان دو عنصر جدایی ناپذیر لازمه راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق برای کارآفرینان است.

دکتر زرین فاطمه رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اولین کنگره همکاری‌های بین المللی و بین رشته‌ای در شتاب دهنده ساینس تک پلاس، مشهد، ایران اظهار کرد: فعالیت‌ها و همکاری‌های میان رشته‌ای به خصوص بین رشته‌های انسانی و علوم طبیعی می‌تواند زمینه مطلوبی را برای افراد ف...

More

سنا فاروق ، نخستین زن کارآفرین پاکستانی نماینده گوگل شد

زن کارآفرین پاکستان

سنا فاروق هفته آینده برنامه استارت‌آپی خود را در سیلیکون‌ولی ارائه می‌کند.

نوپانا: سنا فاروق نخستین بانوی پاکستانی است که از سوی گوگل به عنوان نماینده ارائه برنامه آموزشی آنلاین انتخاب شده است. این فعال استارت‌آپی توانسته است از بین ۱۵ زن کارآفرین در سراسر جهان برای شرکت در این رویداد برگزیده شود.

گوگل هرساله به منظور حمایت از زنان کارآفرین، تقویت، تشویق و معرفی استا...

More