آغاز مرحله اولیه برای استفاده از نسل پنجم اینترنت 5G برای شهروندان پاکستانی

سازمان تنظیم مقررات رادیویی پاکستان مجوز سرویس دهی نسل پنجم اینترنت 5G را صادر کرد . این سازمان از اپراتورهای تلفن همراه و سایر سازمان ها دعوت کرده است تا پیشرفته ترین تسهیلات اینترنتی در جهان را (یعنی اینترنت 5G)  تست و جهت استفاده شهروندان عادی معرفی نمایند.

فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت، یکی از پنج فناوری و تکنولوژی بزرگی است که جهان را متحول خواهد کرد.

...
More

تاسیس مدارس STEM برای پرورش نسل خلاق و نوآور در سراسر پاکستان

مدارس STEM

STEM در واقع یک برنامه آموزشی مبتنی بر ایده آموزش دانش آموزان در چهار رشته خاص: علوم ، فن آوری، مهندسی و ریاضی در یک رویکرد بین رشته ای و کاربردی است. در این مدارس، به جای آموزش چهار رشته به عنوان موضوعات جداگانه و گسسته، STEM در واقع نمونه یادگیری یکپارچه بر اساس دنیای واقعی می باشد.

چودری فئواد حسین، وزیر فدرال علوم و فناوری، از تاسیس مدارس STEM در تمامی مناطق پاکستان خبر داد.

جایگاه نخست انتشارات علمی دانشگاه پنجاب از دیدگاه گروه نشر Nature

انتشارات علمی دانشگاه پنجاب

گروه انتشارات Nature ناشر جهانی که دارای مجلات با ضریب نفوذ بالا در حوزه علمی و پزشکی به صورت چاپی و الکترونیک است، دانشگاه پنجاب را در جایگاه نخست از نظر انتشارات پژوهشی در زمینه علوم طبیعی در میان همه دانشگاه های پاکستان قرار داد.

دانشگاه پنجاب نام قدیمی‌ترین دانشگاه در کشور پاکستان  است که در سال 1882 توسط حاکمین بریتانیایی شبه جزیره هند در شهر لاهور  تأسیس شد. دانشگاه پنجاب، دانشگاهی...

More

معرفی سیستم آبیاری قطره ای “محاسبه شده” برای سبز کردن تپه های شن و ماسه توسط کشاورز پاکستانی

سیستم آبیاری قطره ای در کشاورزی پاکستان

تا زمانی که حسن عبدالله، کشاورز نمونه پاکستان می تواند حوض شصت هکتار را در منطقه کشاورزیش در صدیق آباد، پنجاب، در مزرعه 400 ساله خود به یاد بیاورد،  هیچ چیز در آن رشد نکرده است.

مزرعه او در کنار کویر گسترده ای در بالادست Cholistan در ناحیه آبیاری کانال شرق واقع در رود خانه اندوس واقع در منطقه رحیم یار خان واقع شده است. عبدالله در سال 2005، زمانی که پدرش فوت کرد، آن را به ارث برده است. آن زمان او در ف...

More

ثبت یک دیگه رکورد جهانی دیگه جدید در گینس در حوضه علوم رباتیک توسط مهندسین مکانیک و رباتیک در کشور پاکستان

رباتیک در کشور پاکستان

یک ربات پاندای کم هزینه که توسط برنامه آموزشی Stemers اختراع شده است، یک پلت فرم آموزش STEM / STEAM  کاملا یکپارچه، رکورد جهانی جدید گینس را با شکستن رکورد جهانی ربات Long Robot Tracker  کسب کرده است.

این نخستین رکورد جهانی جدید گینس در زمینه رباتیک در کشور پاکستان می باشد. ربات پاندا 1.22 کیلومتری (0.76 مایل) را طی می کند و رکورد جهانی، که قبلا 1 کیلومتر توسط یک ربات دیگر ساخته شده را به خود اختصاص داده است....

More

پاکستان با 21 درصد افزایش رشد تولیدات علمی به خود اختصاص داده است و در جهان رتبه اول را به دست آورده است

رشد تولیدات علمی پاکستان

کشور پاکستان در حوزه علم و فناوری در جهان در سال 2018 موفقیت های بسیاری را کسب کرده و اقتصاد نو ظهور این کشور به صدر جدول رشد تولیدات علمی رسیده‌‌ است.

براساس برآوردهای شرکت خدمات چاپ و نشر Clarivate Analytics، اقتصاد های نو ظهور، در سال 2018، بیشترین رشد تولیدات علمی را از خود را نشان دادند.

پاکستان و مصر به ترتیب به ترتیب 21 و 15.9 درصد افزایش رشد داشته اند...

More

دروازه آموزشی بین پاکستان و انگلیس ( Pak-UK Education Gateway ) بر اساس همکاری های موجود بین انگلیس و پاکستان

Pak-UK Education Gateway

شورای بریتانیا در پاکستان و کمیته آموزش عالی پاکستان (HEC)  یک برنامه مشترک آموزشی به نام دروازه آموزشی بین پاکستان و انگلیس ( Pak-UK Education Gateway ) را راه اندازی کرده اند.

هدف اصلی دروازه آموزشی بین پاکستان و انگلیس ارتقاء همکاری میان بخش های آموزش عالی پاکستان و انگلیس است.

زمینه های اصلی همکاری تحت چارچوب عبارت هستند از همکاری و تحقیق نوآورانه ، رهبری آموزش ع...

More

طراحی و ساخت تراشه مغزی در انسان توسط دکتر نوید سید دانشمند پاکستانی

دکتر نوید سید

به لطف تلاش یک دانشمند پاکستانی دکتر نوید سید به زودی بیماری های مغزی قابل درمان خواهد بود و بخش های از دست رفته می تواند توسط ایمپلنت یک تراشه نیمه هادی در مغز شما بازیابی شود.

پس از دو دهه طراحی، آزمایش، طراحی مجدد و مشاهدات، دو طرفه، تراشه مغزی تقریبا برای آزمایشات بر روی انسان آماده است. در ابتدا تراشه bionic برای درمان بیماران مبتلا به صرع مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به ویژه کسانی که به هیچ یک از داروهای موجود د...

More

بنیاد علم و فناوری پاکستان و اتحادیه اروپا برای اجرای برنامه ها و فعالیت های تحت عنوان Horizon 2020

بنیاد علم و فناوری پاکستان برای Horizon 2020

بنیاد علم و فناوری پاکستان (PSF) از طرف دولت پاکستان به عنوان سازمان اصلی برای برنامه تحقیق و نوآوری اتحادیه اروپا Horizon 2020 در پاکستان توسط وزارت علوم و فناوری (MoST) اعلام شده است.

بنیاد علم و فناوری پاکستان تحت هدایت و سیاست های MOST با اتحادیه اروپا برای اجرای برنامه ها و فعالیت های تحت عنوان Horizon 2020  هماهنگ خواهد شد. بنیاد علمی پاکستان فعالانه در برقراری ارتباط با دیگر سازمان های ملی، منطقه ای و بین ا...

More

امکانات آموزش آنلاین رایگان مناسب برای همه کودکان در شهر پیشاور، ایالت خیبر پخت و نخوا (K-P)

آموزش آنلاین رایگان

جهت حصول اطمینان از امکانات آموزش آنلاین رایگان مناسب برای همه کودکان در استان پیشاور، دولت خیبر پخت و نخوا (K-P)  برنامه ای را جهت تحصیل 37000 کودکی که قادر به حضور در مدرسه های محلی در مناطق زندگی خود نیستند، را تصویب کرده است.

بر اساس برنامه آموزشی، تصمیم گرفته شد که آموزش آنلاین به کودکان ارائه شود. این برنامه جهت رفاه حال 37000 جوان در نظر گرفته شده است. در نشست بنیاد آموزش ابتدایی (EEF)&n...

More