انتقال جديدترين فناوری نانوتکنولوژی با نام تیوب های نانو در صنعت خودرو هاي الكتريكي در پاکستان

تیوب های نانو در صنعت خودرو

يك شركت فن آوري روسي ابراز علاقه كرد تا با جديدترين فناوری نانوتکنولوژی با نام تیوب های نانو در صنعت خودرو هاي الكتريكي پاكستان سرمايه گذاري نماید.

مطابق بیانیه صادر شده از سوی مطبوعات پاکستان، هیاتی از شرکت خصوصی روسیه به مدیریت آقای ایگور کیم با ملک امین اسلم، وزیر فدرال در امور تغییرات اقلیمی گفت و گو کردند.

آقای ایگور کیم در حالی که با وزیر صحبت می کرد، گفت که فن...

More

سرمایه گذاری بزرگ شرکت هوآوی در پاکستان برای توسعه تکنالوژی های ICT

شرکت هوآوی در پاکستان

رئیس گروه هوآوی (Huawei) مارك زومان از سرمایه گذاری 100 میلیون دلار هوآوی در سال جدید در پاکستان خبر داد.

این موضوع در در دیدار اخیر خود مارک زومان با وزیر برنامه ریزی و توسعه فدرال پاکستان مخدوم خسرو بختیار اعلام گردید.

از این سرمایه گذاری برای ارتقاء مرکز پشتیبانی فنی شرکت هوآوی در پاکستان و همچنین ایجاد دفتر مرکزی در اسلام آباد استفاده می شود.

سه مدال در بزرگترین نمایشگاه علمی آسیا توسط سه نوجوان پاکستانی

دانش آموزان پاکستانی در نمایشگاه علمی آسیا

سه دانش آموز جوان با استعداد پاکستانی 3 مدال را در بزرگترین نمایشگاه علمی آسیا به دست آوردند.

سی و چهارمین مسابقه علم و فناوری های نوآورانه چین با نام (کاستیک) ویژه نوجوانان به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه علمی آسیا برگزار گردید.

نمایندگان انجمن علوم پاکستان با همکاری بنیاد علمی اکو و بنیاد علوم پاکستان در سی و دومین مسابقه CASTIC که از 20 تا 26 جولای 2019 در ماکائ...

More

راه اندازی مجهزترین پارک بیوتکنولوژی پاکستان

پارک بیوتکنولوژی پاکستان

فواد چوداری، وزیر فدرال علوم و فناوری در پاکستان از راه اندازی پارک بیوتکنولوژی پاکستان به عنوان یک پارک پیشرفته و مجهز به آخرین فناوری های روز در حوزه بیوتکنولوژی خبر داد.

پارک تخصصی بیوتکنولوژی با همکاری پاکستان با امارات متحده عربی و عربستان سعودی تاسیس خواهد شد.

وزیر در این خصوص گفت:”دولت می خواهد یک مرکز تحقیقاتی ایجاد کند که مطابق با استانداردهای مدرن در ک...

More

آغاز مرحله اولیه برای استفاده از نسل پنجم اینترنت 5G برای شهروندان پاکستانی

سازمان تنظیم مقررات رادیویی پاکستان مجوز سرویس دهی نسل پنجم اینترنت 5G را صادر کرد . این سازمان از اپراتورهای تلفن همراه و سایر سازمان ها دعوت کرده است تا پیشرفته ترین تسهیلات اینترنتی در جهان را (یعنی اینترنت 5G)  تست و جهت استفاده شهروندان عادی معرفی نمایند.

فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت، یکی از پنج فناوری و تکنولوژی بزرگی است که جهان را متحول خواهد کرد.

...
More

آموزش و تاسیس مدارس هدفمند ، استراتژی ارتش قدرتمند پاکستان در برابر جنگ

تاسیس مدارس هدفمند

اخیرا  ارتش پاکستان، که یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان است به منظور مبارزه با تروریست یک دبیرستان متوسطه دخترانه را در مکانی که که زمانی مقرر مرکزی تحریک طالبان بوده، ساخته است و طرح آموزش و تاسیس مدارس هدفمند را شروع کرد.

در طول جنگ علیه تروریسم در شهرستان  Orakzai، ساختمان مدرسه کاملا تخریب شده بود. بعدها، این سایت توسط ستیزه جویان اشغال و به مقر آنها تبدیل گردید. با این وجود هنگامی که جنگ پایان یافت، ارتش پاک...

More

تاسیس مدارس STEM برای پرورش نسل خلاق و نوآور در سراسر پاکستان

مدارس STEM

STEM در واقع یک برنامه آموزشی مبتنی بر ایده آموزش دانش آموزان در چهار رشته خاص: علوم ، فن آوری، مهندسی و ریاضی در یک رویکرد بین رشته ای و کاربردی است. در این مدارس، به جای آموزش چهار رشته به عنوان موضوعات جداگانه و گسسته، STEM در واقع نمونه یادگیری یکپارچه بر اساس دنیای واقعی می باشد.

چودری فئواد حسین، وزیر فدرال علوم و فناوری، از تاسیس مدارس STEM در تمامی مناطق پاکستان خبر داد.

جایگاه نخست انتشارات علمی دانشگاه پنجاب از دیدگاه گروه نشر Nature

انتشارات علمی دانشگاه پنجاب

گروه انتشارات Nature ناشر جهانی که دارای مجلات با ضریب نفوذ بالا در حوزه علمی و پزشکی به صورت چاپی و الکترونیک است، دانشگاه پنجاب را در جایگاه نخست از نظر انتشارات پژوهشی در زمینه علوم طبیعی در میان همه دانشگاه های پاکستان قرار داد.

دانشگاه پنجاب نام قدیمی‌ترین دانشگاه در کشور پاکستان  است که در سال 1882 توسط حاکمین بریتانیایی شبه جزیره هند در شهر لاهور  تأسیس شد. دانشگاه پنجاب، دانشگاهی...

More

معرفی سیستم آبیاری قطره ای “محاسبه شده” برای سبز کردن تپه های شن و ماسه توسط کشاورز پاکستانی

سیستم آبیاری قطره ای در کشاورزی پاکستان

تا زمانی که حسن عبدالله، کشاورز نمونه پاکستان می تواند حوض شصت هکتار را در منطقه کشاورزیش در صدیق آباد، پنجاب، در مزرعه 400 ساله خود به یاد بیاورد،  هیچ چیز در آن رشد نکرده است.

مزرعه او در کنار کویر گسترده ای در بالادست Cholistan در ناحیه آبیاری کانال شرق واقع در رود خانه اندوس واقع در منطقه رحیم یار خان واقع شده است. عبدالله در سال 2005، زمانی که پدرش فوت کرد، آن را به ارث برده است. آن زمان او در ف...

More

ثبت یک دیگه رکورد جهانی دیگه جدید در گینس در حوضه علوم رباتیک توسط مهندسین مکانیک و رباتیک در کشور پاکستان

رباتیک در کشور پاکستان

یک ربات پاندای کم هزینه که توسط برنامه آموزشی Stemers اختراع شده است، یک پلت فرم آموزش STEM / STEAM  کاملا یکپارچه، رکورد جهانی جدید گینس را با شکستن رکورد جهانی ربات Long Robot Tracker  کسب کرده است.

این نخستین رکورد جهانی جدید گینس در زمینه رباتیک در کشور پاکستان می باشد. ربات پاندا 1.22 کیلومتری (0.76 مایل) را طی می کند و رکورد جهانی، که قبلا 1 کیلومتر توسط یک ربات دیگر ساخته شده را به خود اختصاص داده است....

More